Основна школе за образовање одраслих у Чачку обележила je дан школе 01. 02. 2020. год. Први фебруар 2008. године, био је дан када је школа почела да ради самостално  одвајањем од Установе за КОД „Коста Новаковићˮ.

У пријатној атмосфери и уз поштовање епидемиолошких мера, запослени су присуствовали презентацији колегинице Драгане Белић, путем које је подсетила све присутне на почетке рада установе, и на резултате који су постигнути до данашњих дана.

Директорка школе Снежана Кујунџић је истакла значај функционалног образовања одраслих, које је значајно за маргинализоване групе становништва, посебно за припаднике ромске националности.

Од 2008. год. нашу школу је завршило око 300 полазника. Запослени у „Основној школи за образовање одраслихˮ су у протеклом периоду реализовали низ културно-образовних и хуманитарних акција, посебно се истиче учешће у инетернациналном Еразмус пројекту, чија се финална реализација планира за мај 2021. године – истакла је директорка школе.