Дана, 16. октобра 2019. године, запослени наше школе су били учесници Конференције“ Методе и технике за развој међупредметних компетенција у основном образовању“. Конференцију је организовала Еразмус + фондација ( EPALE платформа) у хотелу Метропол у Београду. Током конференције наши запослени су имали прилику да се упознају са радом колега из Мађарске и Француске, који раде при институцијама које се баве образовањем одраслих; такође су учествовали у радионици“ Пројектно- оријентисана настава у образовању одраслих“. Конференцији су присуствовали директорка Снежана Кујунџић, стручни сарадник Снежана Пантовић, и наставници Тања Вучићевић и Ненад Сокић. Учешће на конференцији је допринело размени искустава са колегама из других установа које се баве образовањем одраслих и пружило могућност запосленима наше школе да унапреде свој рад са полазницима.